Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Zmiana przodu z O2 na O2FL - czyli wykaz części i How2

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Zmiana przodu z O2 na O2FL - czyli wykaz części i How2

    Zamieszczone przez SS
    A propos dostałem dzisiaj pierwsze ostrzeżenie za zbyt częste wchodzenie na forum
    Jaśniej proszę :!: od kogo :?: to co ile wolno się logować :?:
    RB56

  • #2
    [O2] Zmiana przodu z O2 na O2FL - czyli wykaz części i How2

    Z racji na to, że minęło kilka miesięcy, a ja już się jako tako ogarnąłem robię rozpiskę gratów dotego, co jest potrzebne do Lifta z O2 na O2FL.

    W moim przypadku był to RS, jednakże droga jest identyczna.

    Lift :

    1Z0 823 480F - zamek maski - nie jest niezbędny, ogólnie to idzie otwierać maske
    uchwyt blotnika 1Z0 821 141A
    uchwyt blotnika - 1Z0 821 142A
    uchwyt blotnika - 1Z0 810 680A
    uchwyt blotnika - 1Z0 810 679A
    uchwyt blotnika - 1Z0 821 162A
    uchwyt blotnika - 1Z0 821 161A


    Czy uchwyty są potrzebne ? Nie nie są, pod warunkiem, że macie spore umiejętności w formowaniu starych, nawiercaniu otworów w metalu i spasowywaniu blacharki - ja już conieco mam - ale i tak kupiłem wszystkie te uchwyty za 170 zł.

    2 x blotnik FL - numerów chyba nie trzeba ?
    UWAGA - wersja zderzaka RS

    1 x zderzak ( kompletowałem na allegro używki + ASO) - 200 ( cena to fart roku, normalnie 2x)
    kratki zderzaka :
    - lewy stelaż DRL i halogenu 1Z0807055B - 40
    - prawy stelaż DRL i halogenu 1Z0807056B - 40
    - prawa zaslepka halo i lewa 1Z0807368(7)C9B9 - 16 zł szt
    - srodkowa kratka zderzaka 1Z0853677D9B9 - 50 zł
    - zaslepki kratki zderzaka lewa ii prawa 1Z0853666F9B9 1Z0853665F9B9 - 10 zł
    - listewki zderzaka lewa i prawa 1Z0807834 1Z0807833 - były ze zderzakiem ( plastiki w ASO to cca 360 zł )
    - DRL - 1z0 941 067 ( lewy ) i 1z0 941 068 (prawy ) - 400 zł + klejenie 10 zł
    - halogen lewy 1Z0941701D - 100 zł
    - halogen prawy 1Z0941702D - 100 zł
    Śruby, spinki, podkładki z ASO - 150 zł
    Zestaw czujników z oprawkami i wiązką - 300 zł - oprawki przód to stary typ, z kołnierzem w zderzaku.
    Spryskiwacze - andulin - bodajże 80 zł, do tego węże z castoramy i spinki - 50 zł

    Kompletny zderzak funkiel nówka obecnie mogę zalatwić za 2100-2200 - czy warto się pałowac i kompletować używki ? Chyba nie ...

    lampy przod ( H7 lub xenon ) - 890 zł kpl xeny po 1 szt kupowane na allegro ( 350-400 szt + wys + żarniki ) co do działania AFS'a w przedlifcie będzie potrzebna asysta piotrka_gdy
    1Z0 807 183 D - slizg zderzaka FL lewy- 100
    1Z0 807 184 D -jw prawy - 100


    podstawy lamp - 1Z0 941 463 A + 1Z0 941 464 A - 90 zł szt ( slizgi, podstawy i sporo gratów polecam kupić u mnie albo tu Link albo tu : getem.pl )



    Co do samej wymiany.

    Błotniki są klejone - zarówno na podstawie jak i przy słupkach idących do dachu. Odklejenie ich wymaga albo bardzo dużej siły i zdewastowania błotnika, albo żyłki blacharskiej i opalarki. Ja kombinowałem z opcją nr 2, ale skończyło się na demolce - zaoszczędzone kilkadziesiąt minut/może kilka godzin.

    Warto zaopatrzyć się w nowe gąbki uszczelniające i zapobiejące rezonowaniu błotników - oraz w klej do błotników - ja taki dostałem za friko od Pana Blacharza ze Skody - pozdrawiam serdecznie.

    Wymiana podstawy błotnika odbywa się 1do1 - tak samo jak uchwytów. W sumie są dwa uchwyty dolne i jeden stelaż górny. Warto przed przyklejeniem spasować częsci na sucho.

    Co do Grilla - Grill stary po zdemontowaniu odkładamy i wkręcamy nowy - 1 do 1 . tyle że nowy po wkręceniu wymaga blachy 1Z0853480A - która montuje się do Grilla nitami. Więc konieczne jest wiertełko do metalu, aby nawiercić otwory w masce i później sciagacz do nitów - ogólnie robota na 20 minut - jednakże nie jest to znów konieczne - później tylko trzeba pamiętać aby nie szarpać/trzymać maski za grill.

    Z istotnych różnić - trzeba też się zaopatrzyć we wtyczki elektryczne z pinami - dla DRLów ( jeśli RS ) i halogenów - wtyczka halo RS to 3d0 941 165A ( kupić najlepiej uciętą z O2FL/G6 i dorobić, po czym zakleić peszel. Wtyczkę do DRL podam później jak się ogarnę.

    Z istotnych dupersznyc - slizgi lamp. Cięzko się to dobrze montuje, polecam duuuuużo cierpliwości z wypoziomowaniem tego - opcji montaży jest sporo, bo pod spodem są takie motylki, którymi ustawiami cały ślizg względem pasa czołowego. Sp... robota tutaj psuje nam szpary między lampami a karoserią.

    W przypadku zamiany na xenon - trzeba kupić 14 pinowe wtyczki.

    No i generalnie z xenonem to nie takie hop siup- bo trzeba lekko ogarnąć sterownik AFS. Ale z tego co pisał piotrek_gdy to tu ładnie mu to działa.

    Roboty jest na cca 6godz na 2 osoby.
    Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
    Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
    ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

    TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


    Komentarz


    • #3
      misiek^wro, wielki szacun, w pełni opisane wszystko. Ale zabawy jest trochę, jestem pełen podziwu.
      1) Skoda Felicja 1,3 Lxi -97 jest :-)
      2) Skoda Octavia II 1,9 TDI -04 jest :-)
      3) Skoda Octavia I RS 1.8T -04 jest :-D
      4) Skoda Fabia 1,2 TSI DSG -2016 jest :-)

      Komentarz


      • #4
        ciuk15, do odważnych świat należy.

        Jednego stać na O2FLRS - innego stać na używkę z 2006R i zakup paru gratów, nadających się do założenia. Na szczęście to co potrafimy i co chcemy potrafić jest zupełnie darmowe i można się tym jakoś wspomagać - chwała ojcu że przy wszystkich robotach motoryzacyjno remontowanych miał asystenta - mnie Teraz to nic tylko procentuje.
        Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
        Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
        ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

        TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


        Komentarz


        • #5
          misiek^wro, wiem o czym mówisz, ja miałem tak samo, za co ojcu dziękuje. Dzięki niemu nawet kształciłem się w tym kierunku i teraz sam działam w garażyku . Ale do twoich osiągnięć jeszcze trochę mi brakuje
          1) Skoda Felicja 1,3 Lxi -97 jest :-)
          2) Skoda Octavia II 1,9 TDI -04 jest :-)
          3) Skoda Octavia I RS 1.8T -04 jest :-D
          4) Skoda Fabia 1,2 TSI DSG -2016 jest :-)

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez misiek^wro
            1Z0 823 480F - zamek maski - nie jest niezbędny, ogólnie to idzie otwierać maske
            przecież ze starej pasuje

            Zamieszczone przez misiek^wro
            Co do Grilla -
            trzeba tez zwrócić uwagę na to aby przypadkiem kawałki nita nie wpadły wam pomiedzy wzmocnienia maski, bo później brzęczy a jedyny sposób żeby go później usunąć to wysysanie odkurzaczem :roll:
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez piotrek_gdy
              przecież ze starej pasuje
              Mówię o tym pałąku co wychodzi między żebra. :twisted:
              Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
              Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
              ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

              TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez misiek^wro
                Mówię o tym pałąku co wychodzi między żebra.
                no przeca pasuje :roll:
                przynajmniej tak mi się wydaje bo ja mam upitolony bo sie nie miescił w moim plastrze miodu :?
                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                Komentarz


                • #9
                  piotrek_gdy, nie pasuje - trzeba reke spod grilla wsadzac zeby otwierać. Garniturowcy mogą być zdegustowani
                  Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                  Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                  ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                  TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                  Komentarz


                  • #10
                    misiek^wro, Mam kilka pytań:

                    1. Czy jak kupię lampy nie xenon tylko zwykłe soczewki to wtyczki przed FL trzeba przerabiać??
                    2. Zderzak standardowy ma z halogenami światła do jazdy dziennej. Gdzie je podpinamy i czy starszy sterownik obsłuży światła do jazdy dziennej??
                    3. czy błotniki da radę wymienić samemu (powiedzmy gdybym trafił na takie w moim kolorze) czy tu zawsze nie obejdzie sie bez blacharza i lakiernika ??

                    Dzięki!!

                    [ Dodano: Pon 29 Lip, 13 15:40 ]
                    misiek^wro, interesuje mnie jeszcze info w jakich miejscach się odkręca stary błotnik żeby go zdemontować. Masz może jakieś przykładowe foto??
                    Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez maxpaynemm
                      1. Czy jak kupię lampy nie xenon tylko zwykłe soczewki to wtyczki przed FL trzeba przerabiać??
                      Nie, pasują pnp.

                      Zamieszczone przez maxpaynemm
                      2. Zderzak standardowy ma z halogenami światła do jazdy dziennej. Gdzie je podpinamy i czy starszy sterownik obsłuży światła do jazdy dziennej??
                      Nie wiem - przerabiałem od razu na LEDY i obecnie walczę z ledami. Również nie wiem czy sterownik je obsłuży.

                      Zamieszczone przez maxpaynemm
                      3. czy błotniki da radę wymienić samemu (powiedzmy gdybym trafił na takie w moim kolorze) czy tu zawsze nie obejdzie sie bez blacharza i lakiernika ??

                      Jak trafisz w kolorze to wymienisz - zylka do wycinania, ewentualnie opalarka - zaopatrz sie w ori klei w Skodzie - 1 tubka na 1 strone.

                      [ Dodano: Pon 29 Lip, 13 16:45 ]
                      Zamieszczone przez maxpaynemm
                      misiek^wro, interesuje mnie jeszcze info w jakich miejscach się odkręca stary błotnik żeby go zdemontować. Masz może jakieś przykładowe foto??
                      Niestety nie - ale to zadna filozofia - jest przykrecony od strony slupka, od strony nadkola i od strony silnika + schowanymi srubami pod zderzakiem.
                      Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                      Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                      ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                      TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez misiek^wro
                        maxpaynemm napisał/a:
                        1. Czy jak kupię lampy nie xenon tylko zwykłe soczewki to wtyczki przed FL trzeba przerabiać??


                        Nie, pasują pnp.
                        Powiesz cos wiecej?? Wystarczą nowe wtyczki (plastik) i przełożenie pinów, czy tylko przełozenie pinów czy jakaś wieksza filozofia?? Masz jakieś schematy tych wtyczek.

                        Dzięki
                        Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez maxpaynemm
                          Powiesz cos wiecej?? Wystarczą nowe wtyczki (plastik) i przełożenie pinów, czy tylko przełozenie pinów czy jakaś wieksza filozofia?? Masz jakieś schematy tych wtyczek.
                          Ehhh.

                          Zamieszczone przez maxpaynemm
                          Nie, pasują pnp.
                          Nie, nie trzeba przerabiać, pasują PNP.

                          Czyli wyciagasz starą lampę, wsadzasz nową. Piny i wtyczki zostają bez zmian

                          Prościej już nie umiem :P
                          Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                          Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                          ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                          TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez misiek^wro
                            przerabiałem od razu na LEDY i obecnie walczę z ledami. Również nie wiem czy sterownik je obsłuży
                            obsłuży
                            ja mam podpiete do CE z końcówką AL i wszystko działa, poza tym, że wyrzuca mi błąd spalonej jednej żarówki pozycyjnej
                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                            Komentarz


                            • #15
                              misiek^wro, aha sorka chłopie źle Cię zrozumiałem. Ok czyli największa walka jest z błotnikami. Będę mocno myślał nad tym modem.
                              Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz


                              • #16
                                Pytanie może jedno mam: OII FL ma światła DRL w przeciwmgielnych i oddzielną wtyczkę na nie. Da się to jakoś podłączyć w CE z OII?

                                Komentarz


                                • #17
                                  demmsi, podłączyć się da
                                  wtyczki są inne ale się da bez modułu DRL
                                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    piotrek_gdy, możesz coś więcej napisać? :diabelski_usmiech

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      demmsi, ja podłaczałem w swoim RSie
                                      została przerobiona instalacja(nowa do lamp, halogenów i DRL)- są zupełnie nowe wtyczki
                                      DRL jest pociągniety z pozycji
                                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        usunać

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          panowie juz powoli graty kompletuje do tego moda, zna ktos moze na slasku dobrego blacharza, albo sam ma takie umiejętność?
                                          Było miło

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            dołączam resztę. Nr wtyczki do halogenów z rs to 7h0941165
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87498 moja octa

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Jest ktoś, kto ostatnio robił taką przekładkę, bądź pamięta jeszcze szczegóły całej operacji?

                                              Chodzi mi o AFS, czy można na przedliftowej elektronice w pełni aktywować wszystkie funkcje biksenonów skrętnych?

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X